• 7.10. - 27.11.2016


  • Poprad


    Tatranská Galéria


  • 29.11. - 11.12.2016


  • Bratislava


    Stredisko kultúry Vajnorská


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

31.03.2019

Ide jej karta! Asi neexistuje Slovák, ktorý by nepoznal moderátorku Adelu Vinczeovú (38).

Málokto však vie, že minimálne rovnako úspešná je aj jej mama Mária Banášová (67). Ako výtvarníčka žne úspechy doma aj v zahraničí už 32 rokov a aktuálne vystavuje v Čechách.

Mama Adely Vinczeovej je vyštudovanou výtvarníčkou a svoje diela ukazuje na obdiv aj predáva už od roku 1987. „Prestaňte sa mračiť, pretože v mojom ateliéri je úsmev takmer povinný. A to napriek skutočnosti, že život keramika nie je žiadna zábava,“ hlása na svojej webstránke Mária Banášová, ktorá je známa aj ako Ria.

Pokračovanie nájdete na stránkach Cas.sk

Článok venovaný nielen výstave, ktorá sa uskutočnila v mesiacoch október až december (v Poprade a Bratislave) priniesol PLUS 7 dní 17.12.2016:

Výtvarníčka Mária Banášová nezaprie svoju dcéru, jej sochy sú ako bonmoty 

Čo dielo, to aforizmus. Schody do neba vedú k pozláteným stromom - rohom. V Šťastnom kráľovstve nosí korunu vták. Úspech keramického čumila oslepuje. „Manželka doma stále chrlí fóriky,“ prezradil na výtvarníčku Máriu Banášovú (64) jej manžel, spisovateľ Jozef. „Vždy má nejaké bonmoty a potom z toho urobí nejakú sochu. Ako to povedala? Keby hlúposť kvitla, tak by bol svet celý zelený. A na to tiež spravila plastiku.“

Je pritom všeobecne známe, že Mária Banášová nie je práve extrovertka. Aj v Bratislave postávala skromne pri stene, zatiaľ čo hovorili iní. Jej bratislavskú výstavu otvárala dcéra Adela, ktorá nám tvrdila, že „mama bola vždy inšpiráciou pre celú rodinu“. „Tak jej to teraz vraciame,“ dodala.

Pokračovanie nájdete na stránkach Pluska.sk

Čo o mne napísali iní:

Pre pohodlné čítanie po kliknutí na obrázok sa otvorí vo väčšom rozmere v novom okne.

Referencie